30.1.2019

FŠMH Jupie U10: statočný výkon v Košiciach

Obrázok

Tím U10 absolvoval turnaj prípraviek U10 FC Junior Kanianka.

Výsledky:

FŠMH Jupie - Kisvárda      4:0 (Gereg 3, Beľa), Michalovce 1:3 (Petráš), CFT Academy 0:3, Košice Ž 3:2 (Petráš 2, Gereg), Košice M 3:0 (Gereg 2, Petráš).

Konečné poradie:  1. Michalovce, 2 CFT Academy, 3. JUPIE, 4. FC Košice Ž, 5. Kisvárda, 6. FC Košice M

FŠMH Jupie U10: Kapustík – Petráš, Húska, Beľa, Salay, Gereg, Illéš

,,V prvom rade musím trošku poľutovať celý team, nakoľko nám cca 3 dni pred turnajom ochoreli niektorí nominovaní hráči, a po nich aj náhradníci navyše tesne pred turnajom aj z týchto chlapcov ešte dvaja, ktorých sme už nestihli nahradiť, takže sme hrali iba 6 (z toho jeden po týždňovej PN, keď netrénoval) – čo dalo vzhľadom na rozmery ihriska a dĺžku hracieho času naozaj zabrať na kondičku. Určite sa to prejavilo aj na výkonnosti, keď sme najlepšie výkony podávali v prvých dvoch zápasoch, ale s vyrovnanými súpermi sme dominovali zhruba prvých 10 min., potom sa to začalo vyrovnávať a najmä posledná 5-minútovka, bola pre nás už iba o dohrávaní. Túto nevýhodu som sa snažil eliminovať častejším striedaním. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť za nasadenie a bojovnosť. Prakticky sme „vybuchli“ iba v jednom zápase (CFT Academy), keď sme nedokázali streliť ani gól a dostali sme zbytočné po našich chybách. Pritom sme neboli horší, ale nepremenili sme min. 6-7 vyložených gólových šancí, keď sme boli sami pred brankárom, ale nedokázali sme ho prekonať. Nepremieňanie šancí bolo vôbec naším veľkým problémom, nakoľko mi vychádza v každom zápase aspoň 3-4 nepremenené tutovky. (Prakticky sme mohli vyhrať každý zápas, keby sme boli premieňali aspoň ½ šancí) Potom sa ťažko vyhráva. Inak musím na margo turnaja zhodnotiť, že v každom družstve boli veľmi kvalitní brankári a prekonať ich bolo naozaj ťažké – s takou brankárskou kvalitou som sa ešte na jednom turnaji nestretol.

Za najlepšieho hráča nášho družstva by som vyhodnotil Maťa Beľu, ktorý ako obranca odviedol enormné množstvo práce, zakladal aj útoky – dokonca strelil jeden gól, nebál sa vystreliť z „druhej vlny“ a naši útočníci často profitovali  po jeho strelách,  takže výborný výkon. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí vytvorili výbornú kulisu a celé družstvo vzorne povzbudzovali,“ informoval tréner Peter Kohút.