12.6.2019

Jupie FŠMH U10: 2.miesto v Dubnici

Obrázok

Družstvo Jupie FŠMH U10 sa na Medzinárodný deň detí zúčastnilo na kvalitnom medzinárodnom turnaji v Dubnici nad Váhom.

Turnaja sa zúčastnilo celkovo 18 mužstiev, ktoré boli rozdelené do 3 skupín, hrací čas zápasov bol 17 minút. Výborné výkony v základnej skupine nás posunuli do finálovej skupiny z prvého miesta. Najviac potešil prvý zápas, kde sme sa zhostili úvodu od prvých minút a po piatich minútach sme viedli nad Prievidzou (naše víťazstvo teší o to viac, že sme družstvo Prievidze zdolali vôbec prvý raz v rámci vzájomných zápasov). Ďalšie zápasy sa odvíjali od úspešného vstupu do turnaja a bez väčších problémov sme skupinu zaslúžene vyhrali. Vo finálovej skupine sme narazili na družstvá, ktoré nás preverili ešte viac a okrem jedného zápasu, kde sme si vybrali slabšiu chvíľu a náš výkon nezodpovedal našim schopnostiam, čo sa prejavilo aj našou prehrou, tak ostatné zápasy sme herne zvládli. Môže nás mrzieť len nevydarená koncovka pri šanciach s družstvom Dubnice, kde sme iba remizovali a napriek našej prevahe, sme nedokázali ani z jasných šancí navýšiť skóre, čo nás pripravilo o 1. miesto na turnaji, ktoré nakoniec obsadilo družstvo Prievidze. Víťaz turnaja okrem našej prehry nestratil už ani bod. Ďakujem všetkých chlapcom aj rodičom za obetavý a kvalitný výkon, chlapci príkladne bojovali, dali do hry nasadenie, dôraz a srdce vrátane našich opôr v bránke.

V rámci voľnej súťaže získal 3. miesto v žonglovaní Jakub Zelina. Potešiteľné je, že okrem toho, že sme premenili šance a nastrieľali slušný počet gólov, je aj naša obranná činnosť, ktorá sa prejavila najnižším počtom inkasovaných gólov za celý turnaj, naše konečné skóre 38:9.

Výsledky:

Základná skupina: Jupie FŠMH – FK Baník Prievidza 6:2, FC Hlučín 3:1, FK Petržalka zelený 9:1, FA Lafrankoni Bratislava 5:0, MŠK Púchov 2:1

Finálová skupina: Jupie FŠMH – FK Petržalka čierny 3:1, ŠKP Dúbravka 0:2, FK Dubnica nad Váhom biely 1:1, VION Zlaté Moravce 9:0

Strelci gólov Jupie FŠMH: Gereg 9, Petráš 9, Baláž 7, Zelina 6, Kapustík 3, Matejko 2, Husár 1, Illes 1

JUPIE FŠMH U10: Kapustík, Cipciar – Husár, Matejko, Gereg, Zelina, Medveď, Illés, Petráš, Baláž

Informoval: tréner Michal Husár