Jupie FŠMH U10: 2. miesto v Selciach

Obrázok

Družstvo U10 obsadilo na turnaji O pohár primátora Seliec 2. miesto

Výsledky:

Jupie – Selce 6:0 (Húska, Borbuliak 2, Illéš, Hupka, Ďurovec), Poniky 0:0, Podkonice 8:0 (Helexa 2, Ďurovec 2, Ondrejkovič, Petráš 2, Borbuliak), Pohronie     2:3 (Helexa, Borbuliak).

Konečné poradie:  1. Pohronie; 2 JUPIE; 3. Poniky; 4. Selce; 5.  Podkonice

Jupie FŠMH: Ďuriančíková – Petráš, Borbuliak, Ďurovec, Ondrejkovič, Helexa, Húska, Illéš, Barla, Hupka, Moncoľ.

,,Turnaj sme poňali najmä ako možnosťdať príležitosť širšiemu kádru, aby si chlapci zahrali aj s družstvami z okolia. Turnaj v tomto smere splnil účel a dopadol podľa predpokladu, keď sa malo rozhodovať o víťazovi medzi nami a Žiarom. Najviac ma ako trénera mrzí nezvládnutý zápas proti Ponikám, kde sme neboli schopný streliť gól a navyše nás zachránila brankárka, keď chytila pokutový kop, inak by sme boli prehrali a utŕžili riadnu hanbu.  Problém bol v neochote našich chlapcov hrať kolektívne a každý chcel za akúkoľvek cenu dať gól – z toho viazla súhra, žiadna kombinácia a keď k tomu prirátam neschopnosť pri premieňaní šancí, tak sme aj dopadli. Musel som im v prestávke „vyčistiť“ hlavy aby pochopili, že futbal je hra kolektívna a nie individuálna. V posledných zápasoch sa hra zlepšila – škoda zápasu so Žiatrom, keď sme do polčasu viedli 2:1, ale musím objektívne uznať, že Žiar bol lepší a výhru si zaslúžil.  Z celého družstva vyzdvihnem za výborne predvedené výkony najmä obrancov (Moncoľ, Illéš, Barla, Petráš), a keď sa ku nim pridala aj brankárka, tak nás títo najviac  podržali.  Z ostatných si prísnejšie hodnotenie zaslúži iba Marek Helexa, ktorý sa v útoku nabehal a urobil najviac. Za úplne najlepšieho hráča by som vyhodnotil Maja Illéša, ktorý podal naozaj excelentný výkon. Individuálne ohodnotenie získala na brankárka . Kika Ďuriančíková, ktorá naozaj podala veľmi dobrý výkon a vďaka jej chytenej penalte sme skončili druhý,“ uviedol tréner Peter Kohút.