22.6.2017

Jupie FŠMH U8: Kraľovany Cup 2017

Obrázok

Tím Jupie FŠMH U8 sa zúčastnil veľkého letného turnaja Kraľovany cup 2017.

Výsledky:

Jupie FŠMH - Trnava 0:6, Slovania Malá Korňa 3:2 (Góly Jupie: Baláž 3), Horná Nitra 0:3, Nová Dubnica 1:3 (Baláž), Ružomberok 2:0 (Borbuliak, Illéš), Ilava 1:8  (Baláž).

Jupie FŠMH U8: Kapustík, Husár – Ďurovec, Illéš, Húska, Borbuliak, Koska S., Koska F., Rosenberg, Gereg, Rusko, Baláž, Bakša

Začiatok turnaja poznačilo chladné počasie, ktoré sa prejavilo aj na našej hre a vysokej prehre s Trnavou, treba však športovo uznať, že súper bol tak kvalitný, že potrestal všetky naše zaváhania a my sme  neplnili to, čo sme si pred zápasom povedali. Druhý zápas sme zapli a presadil sa náš strelec Sebastián Baláž a hetrikom rozhodol o našom víťazstve nad Malou Korňou. V treťom zápase s Hornou Nitrou sme nehrali zle, ale nevyužili sme šance a na opačnej strane sme malými zaváhaniami dostali súpera do pohody, čo využil a premenil šance. V ďalšom zápase sa zlepšilo aj počasie a vyzeralo to nádejne aj na začiatku zápasu, ale postupom času sme sa herne trápili a dostali znova lacné góly a už sme sa nedokázali z toho spamätať a naši hráči presadiť aj gólovo. Proti Ružomberku sme nastúpili odhodlane, čo sa prejavilo na zodpovednej hre a dokázali sme streliť konečne aj góly. Posledný zápas sme začali veľmi dobre a v úvode sa znova presadil Baláž, ale potom sme postupne zneistili a zbytočnými chybami sme dovolili zápas súperovi otočiť. Následne sa prejavila aj únava našich chlapcov, kde súper trestal každé zaváhanie v obrane aj v bránke. Ukázalo sa v zápasoch, že niektorým chlapcom chýba ešte turnajová a zápasová  prax. Na tomto podujatí nám chýbala bojovnosť a odhodlanie ako aj strelecký potenciál našich hráčov. Nedokázali sme sa viac strelecky presadiť ani na také veľké brány (5x2m) , ktoré naopak robili problém nám, či už obrancom pri bránení alebo brankárom pri chytaní. Celkovo nám neprospelo ani samotné rozlosovanie zápasov v našej skupine, kde sme mali medzi zápasmi veľké odstupy. Konečné umiestnenie 15. - 18. miesto z 21 tímov nemôže byť pre nás uspokojivé, ale do budúcnosti nám ukázalo, kde sú naše rezervy, na ktorých musíme popracovať v tréningovom procese ako aj prípravných zápasoch. Prekvapil však výkonmi náš najmladší člen výberu Filip Koska, ktorý sa síce strelecky nepresadil, ale je v ňom potenciál, ktorý treba rozvíjať, čo ukázal aj v zápasoch. Taktiež netreba zabudnúť na Sebastiána Baláža, ktorý bol náš najlepší strelec, a v obrane sa najlepšie ukazoval Majko Illéš. Žiaľ ostatní hráči sa im nepriblížili výkonom ani nasadením, čo je škoda a preto umiestnenie zodpovedá nášmu výkonu. 

Všetci veríme, že spoločnými silami odstránime nedostatky a na ďalších turnajoch a zápasoch potešíme všetkých predvedenou hrou aj výsledkami.

Informovali tréneri Husár a Stacho