19.6.2018

Jupie FŠMH U9: 2. miesto v Handlovej

Obrázok

Tím Jupie FŠMH U9 sa zúčastnil letného turnaja mladších prípraviek, organizovaného spoločnosťou Young Talents. Turnaj sa konal v Handlovej.

Výsledky:

Jupie – Hôrky 3:1 (Petráš 2, Špilda), Kysucké Nové Mesto 2:1 (Kováč), Nové Zámky 0:2, Ráztočno 2:0 (Kováč, Hupka), Bojnice 2:1 (Kováč 2).

Družstvo skončilo na 2. mieste so skóre 9:5.

Jupie FŠMH U9: Ďuriančíková – Moncoľ, Špilda, Hupka, Kováč, Šramka, Petráš, Barla.

,,Naši chlapci zahrali podľa predpokladov, keď dominovala obrana nad útokom. Svedčí o tom aj malý počet strelených gólov čo môže mrzieť, lebo sme zahodili enormné množstvo šancí, keď sa chlapci vedeli dostať do šance a aj vykombinovať súpera, ale nedokázali premeniť svoje príležitosti – svedčí o tom aj malé množstvo strelených gólov (iba na príklad najlepší strelec turnaja z Nových Zámkov sám dal 13 gólov). Spočiatku trochu viazla kombinácia, ale v priebehu turnaja sa to zlepšilo a ku koncu už naozaj musím hráčov za predvedený výkon pochváliť.  Trochu nás obmedzil menší počet hráčov, keď nám doslova zo dňa na deň ochoreli 3 nominovaný hráči, ktorý sa pre chorobu nemohli zúčastniť a preto sme aj nestriedali kompletné 4-ky. Bál som sa možnosti vykopávaných lôpt, ktorý niektoré družstvá dosť intenzívne využívali, čo išlo na úkor hry, ale naši chlapci si s tým dobre poradili.  Pochváliť musím celé družstvo za „nezlomnosť“ a bojovnosť, keď sme prehrávali v 3 zápasoch a všetky sme dokázali otočiť vo víťazstvo.  Z celkovým umiestnením aj hrou som spokojný a 2. miesto je zaslúžené, lebo víťaz – Nové Zámky bol zaslúžený,“ uviedol tréner Peter Kohút.

Galéria