16.11.2017

Jupie FŠMH U9: turnaj v Hradci Králové

Obrázok

Mladí futbalisti Jupie FŠMH U9 absolvovali halový turnaj v Hradci Králové, kde obsadili 16. miesto.

Výsledky – základná skupina:

Jupie - Hradec Králové černí 1:8, FK Agria Choceň 3:0, FK Ústí nad Labem 5:0, Sparta Brno 0:8.

Konečné 4. miesto znamenalo že sme hrali o 11.-20. miesto.

Výsledky v skupien o 11-20. miesto:

Jupie - MFK Chrudim 6:1, SFC Opava 1:2, MFK Karviná 3:0, MFK Trutnov 2:3.

V skupine sme skončili na 3 mieste a hrali o celkové 15.-16. miesto proti 3. tímu zo skupiny H. S

FK Viktoria Žižkov sme prehrali 2:3 a obsadili sme 16. priečku.

Jupie FŠMH U9: Kapustík – Medveď, Filipovič, Beľa, Šramka, Husár, Gereg, Zelina, Baláž, Húska.

Tréneri:  Kohút; Husár;

Hodnotenie turnaja trénerom:     

Ťažké hodnotenie. Vzhľadom na dosiahnuté umiestnenie sa nedá hodnotiť inak ako neúspech a to veľký. Totálny prepadák bol najmä v Sobotu, keď sme dostali výprasky od silných súperov spôsobom, že sme sa skoro nedostali ani na polovicu súpera. Prispelo k tomu niekoľko faktorov – objektívne: 1. najväčší problém bol zo sálovou loptou keďže s ňou chlapci ešte nikdy v živote nehrali, tak mali veľký problém s individuálnou technikou a trvalo im až do Nedele, kým si na ňu ako tak zvykli. Herný systém – veľké brány 5x2 m boli neúmerné hracej ploche a góly padali skoro zo všetkého, čo dávalo súperom veľkú výhodu, keďže naši chlapci nevedeli akou silou majú kopať do lopty a určiť jej aj správny smer.  Nakoniec zahrávanie autov, keď si mohol hráč sám vybrať čo urobí – naši chlapci nevedeli ako to majú brániť a či vôbec môžu hrať a a od kedy (vznikali absurdné herné situácie). Toto pochopili až na druhý deň po trénerskej porade a určenia priorít čo majú hrať, ako to brániť a od kedy. 2. subjektívne:  Súperi nás školili v rýchlosti rozohrávky, agresivite napádania, kombinácií a hry na jeden – dva dotyky, pohyb po ihrisku bez lopty a vo väčšine prípadov aj v individuálnej technike. – Jednoducho sme nestačili. 

V nedeľu bol už výkon našich chlapcov diametrálne odlišný – k čomu prispela určitá zmena taktiky vzhľadom na herný systém, ako aj výmena niektorých postov u jednotlivých hráčov. Museli sme pristúpiť aj k individuálnemu striedaniu (oproti celým 4-kám ako do vtedy), aby sme zvýšili výkonnosť. Bohužial sa hralo už iba 15 min. pričom pri striedaní celých 4 sme so silnejšímu družstvami prehrávali už v 8-9 min. o 2-3 góly, čo sme potom síce po individuálnom prestriedaní dokázali iba stiahnuť, max. vyrovnať. Nie však otočiť v náš prospech.  Súperi už boli z kategórie „našich“, takže zápasy boli úplne vyrovnané a o víťazstve rozhodovalo viac šťastia, ako kvality.

Celkovo sme nespokojný a vyslovene sklamaný s predvedených výkonov. Určite sme čakali viac, ale musíme to zobrať ako dobrú školu úrovne futbalu v tejto kategórii a túto „facku“ prijať chlapsky a začať pracovať na odstraňovaní  zistených nedostatkov.

Individuálne hodnotenie je vzhľadom na priebeh zápasov ťažké, ale optimálna 4 sa ukázala v zostave Medveď, Beľa, Filipovič; Gereg; maximálne Húska. Suverénne najlepší hráč našich bol Tomáš Gereg, ktorý sa ako jediný z našich dokázal vysporiadať s tvrdosťou a rýchlosťou súpera. Bol dostatočne agresívny a v konečnom dôsledku sa presadil aj gólovo (v Nedeľu 7), takže Tomáško gratulujeme a veľa úspechov v ďalšej kariére.

Galéria