25.6.2017

Turnaj JUPIE - Generali Cup 2017

Obrázok

Najlepší slovenský futbalista Marek Hamšík cez víkend nedával góly v drese Neapolu, alebo Slovenska, ale bol fanúšikom. Prišiel podporiť tými svojej futbalovej školy na turnaji JUPIE - Generali Cup 2017, ktorého sa zúčastnili aj partnerské kluby Slovan Bratislava a MŠK Žilina.

Tím Jupie FŠMH U7 pokračoval v skvelých výkonoch. Po víťazstve v Podbrezovej a minulotýždňovej druhej priečke v Rimavskej Sobote dominoval aj na víkendovom domácom turnaji. V drese Jupie FŠMH U7 nastúpili aj Marekovi synovia Christian a Lucas. ,,Počas nášho pobytu na Slovensku pravidelne trénujú s tímom a hrajú za Jupie zápasy,“ prezradil Marek, ktorý bol v sobotu hlavne rodičom a fanúšikov. ,,Je radosť pozerať na všetky deti. Hrajú so srdcom, dávajú do toho všetko. Práve preto som sa rozhodol pred pár rokmi vstúpiť do Jupie. Chcel som dopomôcť k tomu, aby mladí futbalisti mohli pravidelne, kvalitne trénovať a hrať zápasy,“ poznamenal náš reprezentant. ,,Veľkú zásluhu na vývoji hráčov majú mládežnícki tréneri. Ich práca nie je docenená a pritom práve oni učia detí základy futbalu. A potom sú tu rodičia, ktorí nosia deti na tréningy a cestujú s nimi po turnajoch a zápasoch,“ pokračoval Marek.

Ten mohol mať veľkú radosť aj z výkonu svojich synov. Christian hral na ihrisku na veľkom priestore a dal štyri góly. Mladší syn Lucas, ktorý má od spoluhráčov o dva roky menej, vynikal v útoku. Aj on trafil štyrikrát.

Celkovo družstvo Jupie FŠMH U7 má veľkú kvalitu. Počas dvojročnej existencie prehral iba jediný zápas. Minulý týždeň s Lučencom.

Na banskobystrickom turnaji prišli na svoje všetky deti. Dostali autogramovú kartu od Mareka a mohli sa aj odfotiť s našim najlepším futbalistom.

Turnaj JUPIE - Generali U7 (roč. nar. 2010):

Zúčastnené mužstvá: Jupie FŠMH, Slovan, Žilina, Petržalka, Ružomberok

Poradie: 1. Jupie FŠMH, 2.Slovan, 3:Žilina

Najlepší strelec: Peter Mojžiš (Jupie) – 5 gólov

Najlepší hráč: Christian Hamšík (Jupie)

Najmladší hráč: Lucas Hamšík (Jupie/nar.5.1.2012)

Najlepší brankár: Juraj Lukáčik (Slovan)

 

Turnaj JUPIE - Generali U8 (roč.nar.2009):

Zúčastnené mužstvá: Jupie FŠMH, Slovan, Žilina, Petržalka, Martin

Poradie: 1.Slovan, 2.Žilina, Jupie FŠMH

Najlepší strelec: Lukáš Hrmo (Slovan) – 4 góly

Najlepší hráč: Bruno Solovič (Žilina)

Najlepší brankár: Šimon Kapustík (Jupie)

Úspešný víkend

Okrem spomínaných tímov boli v sobotu v hre aj ďalšie družstvá Jupie FŠMH. Tím U12 obsadil na turnaji v Podlaviciach 4. miesto, U14-ka vyhrala v Kremničke medzinárodný turnaj.

Galéria