20.1.2014

U 11: víťazstvo v Bratislave

Obrázok

Mladí hráči futbalového klubu FK JUPIE Banská Bystrica –Badín v kategórii 2003 U11 reprezentovali mesto Banská Bystrica na medzinárodnom futbalovom turnaji dňa 18. januára 2014v Bratislave, ktorý organizoval futbalový klub INTER Bratislava.

Turnaj prebiehal v dvoch päťčlenných skupinách. Hralo sa systémom päť hráčov a brankár. V prvom zápase našej základnej skupiny sa naši chalani stretlis mužstvom 1. FC Slovácko. Už tu sa prejavila naša herná kvalita a zápas sme vyhrali výsledkom 2:1. V druhom zápase so SPARTAKOM Myjava  sme sa ujali vedenia, ale v závere sa Myjavčanom podarilo vyrovnať na konečných 1:1. Herne sme však dominovali aj v tomto zápase. V treťom zápase s domácim FK INTER Bratislava sme vyhrávali, domácim sa podarilo vyrovnať, ale naša hra znovu priniesla úspech, keď sa nám podarilo vsietiť víťazný gól 20 sekúnd pred koncom a zápas sme vyhrali 2:1. Na turnaji vzhľadom na počet hráčov na ihrisku a hru na hádzanárske bránky  veľa gólov nepadalo, ale naša hra a oduševnenie našich chalanov do posledných sekúnd zápasov prinášali úspech. Naši chalani, ktorí sa pred turnajom dozvedeli, že budú reprezentovať Banskú Bystricu v apríli na medzinárodnom mládežníckom turnaji v Neapole podľa toho aj hrali. V štvrtom zápase s ČFK Nitra sme zvíťazili 3:1 a nedali sme tak nášmu najväčšiemu konkurentovi 1. FC Slovácko šancu na víťazstvo v skupine a tak ani na postup do finále. Našej kombinačnej hre tlieskala celá hala.

Na finálový zápas sme nastúpili proti FC Baník Horná Nitra (víťazovi B skupiny) v útočnom naladení, po nepremenení niekoľkých našich šancí prišli chvíle Mária Mičáka, ktorý násdvomi gólmi po seba dostal do vedenia. Súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí, čo vyústilo že tréner Baníka stiahol z hry brankára a nahradil ho hráčom v poli. Našimi hráčmi to neotriaslo a pridali ďalšie dva góly. Za stavu 4:0 a 20 sekúnd pred koncom zápasu súper len skorigoval na konečných 1:4. Po konečnom hvizde nabehli chalani do stredu ihriska a víťazstvo si vychutnali svojskými oslavami.

Pri vyhlasovaní najlepších hráčov turnaja bol z nášho mužstva za najlepšieho brankára turnaja vyhlásený Samko Chladný, ktorému sa dostalo takéto ocenenie v krátkom čase po decembrovom turnaji v Korni už druhýkrát. 

Zostava Jupie: Samuel Chladný, Viktor Polóny - Adam Poliak, Simon Sihelský, Peter Jahoda, Vladimír Sklenka,MárioŽdánsky, Marek Mičák, Jakub Hrnčiarik,Stano Berky, Dávid Ihring, Matúš Fábry.

Tréner: Ján Polóny; asistent trénera: Walter Poliak

Vladimír Sklenka