13.6.2017

U17: medzinárodný turnaj NOVALJA CUP 2017

Obrázok

Naše družstvo Jupie FŠMH U17 sa zúčastnilo medzinárodného turnaja Novalja cup 2017 v Chorvátsku (6-11. júna 2017).

Na prvý zápas sme nastúpili proti NK Lučko, prvý a veľmi dôležitý zápas na turnaji nakoniec skončil bezgólovou remízou, keď ani jedno mužstvo nedokázalo premeniť svoje vyložené gólové príležitosti. Prvý zápas nám však dostatočne dobre ukázal, ktorým smerom sa budú uberať zápasy hrané na 2x20 min (tvrdý, agresívny prejav často vrcholiaci v hrozivo vyzerajúcich zákrokoch, ktoré rozhodcovia skoro vôbec netrestali).

Druhý zápas sme si zmerali sily proti NK Dalmatinac Split. V tomto zápase sa dokázal súper ujať vedenia ako prvý. Chyba brankára Vaščáka v rozohrávke nakoniec skončila nariadením pokutového kopu (ten súper bez váhania premenil). Avšak, aj po zmene strán sme začali hre jasne dominovať, zvládali sme aj množstvo kľúčových fyzických súbojov a asi 3 min. pred záverečným hvizdom sa nám aj podarilo vyrovnať na konečných 1:1. O gól sa postaral kap. Paulík, ktorého prvá strela skončila na ľavej tyči, lenže k odrazenej lopte sa opäť dostal Paulík a z uhla dokázal skórovať.

Tretí zápas sme si zmerali sily proti NK Zagorec Krapina. Tento súboj bol veľmi dôležitý pre oba tými, pretože víťaz by sa z určitosťou dostal do štvrťfinále. Do zápasu sme vstúpili perfektne - enormný tlak neskôr vyústil v dôležitý prvý gól (Flaška zužitkoval výbornú prihrávku v 16ke hostí a strelou pod brvno otváral skóre zápasu). Po góle sa však do zápasu dostal viac súper, ktorí sa snažil vyrovnať stav stretnutia. Podarilo sa mu to v druhom polčase a tak aj tretí zápas skončil nerozhodne.

O postupujúcom do štvrťfinále tak rozhodovala mini tabuľka tretích tímov.(v ktorej sme uspeli a dostali sa tak do štvťfinále).

V ňom sme nastúpili proti Astorii Walldorf, ktorá išla dovtedy turnajom suverénne a súperov v každom zápase deklasovala. Zápas sme odohrali prvý krát na štadióne v Novalji (ďalšie výborne pripravené ihrisko). Vedeli sme, že takto kvalitný súper na dobrom teréne potrestá každé naše zaváhanie. A už v 4 min. zápasu dokázal súper skórovať, keď naše nedôsledné bránenie vyústilo k finálnej prihrávke, ktorú rutinérsky dokázal hráč hostí poslať za Vaščákov chrbát. Gól nás nezlomil a hráči opäť ukázali bojovnosť a chuť zvrátiť výsledok. V priebehu zápasu sa však dosť často kumulovali chyby hlavného rozhodcu (v náš neprospech), ktoré vyvrcholili nezapískaným pokutovým kopom na prenikajúceho Škrečka. Po inkriminovanom momente sa ešte navyše nepochopiteľne nechal vylúčiť kapitán Paulík. Aj v 10tich sme si však vytvorili ďalšie šance na skórovanie a gól doslova visel vo vzduchu. Žiaľ gól sa nám nepodarilo streliť a tak sme sa s turnajom museli rozlúčiť.

Napriek prehre musím pochváliť všetkých hráčov, za bojovnosť, nasadenie a celkovú reprezentáciu klubu. !!!