2.12.2013

U9: 2. miesto v Liptovskom Mikuláši (29.11.2013)

Obrázok

Hodnotenie trénera Petra Kohúta:

Naši chlapci si zaslúžia pochvalu nielen za celkové umiestnenie a účasť vo finále (najlepšie umiestnenie nášho klubu na turnaji zo všetkých kategórií), ale aj za predvedenú hru, kde chlapci príkladne bojovali a hrali podľa pokynov trénerov. Mrzí akurát záverečná prehra vo finále, kde sa prejavila skôr „premotivácia“ hráčov spojená s vyššou psychickou zaťaženosťou s ktorou sa naši hráči nedokázali vysporiadať a po prvom inkasovanom góle  sa nedokázali zmobilizovať k väčšiemu výkonu (snaha bola).  Toto bolo zavŕšené aj skutočnosťou, že sme nedokázali vo finále premeniť viaceré dobré gólové príležitosti (napr. v zákl. skupine sme s tým istým súperom 2x viedli). Výborný výkon sme podali v obidvoch zápasoch proti Ružomberku, kde sme dominovali vo všetkých herných činnostiach a súpera sme prakticky k ničomu nepustili, čo teší o to viac že sme pred 14 dňami na domácom turnaji s týmto súperom 2x prehrali a to výrazne. Dokonca v semifinále sme prehrávali 1:0 ešte 10 min. pred koncom.  Proti domácim bol zápas úplne vyrovnaný, kde rozhodol jeden strelený gól. Pochváliť musím v tomto zápase brankára Vavricu, ktorý 2s. pred koncom vychytal samostatný nájazd súpera na bránku a zachránil nám tak 3b

Ako tréner musím pochváliť všetkých nominovaných hráčov a z celkovým priebehom turnaja ako aj umiestnením vyjadriť spokojnosť.

Turnaj organizoval MFK Tatran Liptovský Mikuláš pre všetky vekové kategórie prípraviek (3 skupiny podľa ročníkov).  Keďže sa jednalo o výberový turnaj, boli na tento nominovaný za ročník U9 nasledovný reprezentanti:

Brankár: Branislav Vavrica;  náhr. brankár: Miroslav Kohút

Hráči:  Peter Volko; Michal Hreha; David Purgat; Adam Štulajter; Matej Lešták; Jakub Chromiak; Samuel Gallay; Lukáš Biely; Karim Jančík

Herný systém: 4+1 na malé hádzanárske bránky,

- hrali sa najprv zápasy v skupine každý s každým 1x25 min. a násl. zápasy o umiestnenie a to 1-4; 2-3, víťazi o 1. resp. 2. miesto a porazený o 3, resp. 4 miesto.

 

Základná skupina

JUPIE BB-Badín - MFK Ružomberok 5:2      

JUPIE BB–Badín - Prešov 2:3

JUPIE BB-Badín - MFK Liptovský Mikuláš 1:0

V základnej skupine naši chlapci obsadili so ziskom šietich bodov konečné 2. miesto

O postup:

MFK Ružomberok - JUPIE BB - Badín 1:3 - postúpil JUPIE BB

Liptovský Mikuláš - Prešov 6 : 6 (0:2 na pk) – postúpil Prešov

O umiestnenie:

Finále: JUPIE BB – Badín - Prešov 0:6

O 3. miesto: Liptovský Mikuláš - Ružomberok 1 : 7

 

Konečná tabuľka turnaja: 1. MFK Tatran Prešov

                                               2. JUPIE BB – Badín

                                               3. MŠK Ružomberok

                                               4. MFK Tatran Liptovský Mikuláš

 

Vyhodnotenie hráčov:

- za najlepšieho hráča nášho družstva bol určený: Matej Lešták

- najlepší strelec nášho družstva: Michal Hreha a Lukáš Biely po 4 góly

Okrem vyššie uvedených strelcov, dali za nás ešte góly: Samuel Gallay 2 a Peter Volko 1