Hviezdni odchovanci

Marek Hamšík - foto

Marek Hamšík

Dlhé roky patrí k najlepším slovenským futbalistom. Mal iba sedemnásť rokov, keď debutoval v najvyššej talianskej súťaži v drese Brescie. V roku 2007 prestúpil do Neapolu, kde sa vypracoval za najväčšiu hviezdu tímu. V historických tabuľkách SSC už teraz patrí medzi najlepších futbalistov klubu, blíži sa ku 400 štartov za modrých. S SSC hral Ligu majstrov, dvakrát vyhral Taliansky pohár a raz taliansky Superpohár.

Zostava slovenskej futbalovej reprezentácie nemôže byť bez neho, ako kapitán tímu priviedol mužstvo na majstrovstvá sveta v roku 2010 v Juhoafrickej republike. Národné mužstvo nie je možné predstaviť bez neho. V roku 2015 bol členom tímu, ktorý si vybojoval účasť na majstrovstvách Európy. 

Šesťkrát bol vyhlásený za najlepšieho Futbalistu roka (2009, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016)

Oficiálna web stránka: www.marek-hamsik.sk

 

Jakub Sylvestr

narodený 1989, útočník, rýchly, dynamický, zakončovateľ, člen kádra JUPIE, majster Slovenska v hale ml. žiakov, v súčasnosti hráč dánskeho Aalborgu. Je reprezentantantom Slovenska.

 

 

 

Andrej Rendla

narodený 1990, odchovanec JUPIE, post stredopoliar, útočník, strelec, zakončovateľ, členom kádra JUPIE, Majster Slovenska v hale mladších žiakov, v 16-tich rokoch prestúpil z JUPIE do Dukly BB, najmladší hráč v histórii Corgoň ligy, v 17 r. prestúpil do Holandska Twente Enschede, po ťažkom zranení kolena je opäť v základnom kádri A mužstva. Pre časté zranenia sa nevedel presadiť v tíme, na jeseň 2015 sa stal hráčom Podbrezovej.

 

 

 

Ivan Štulajter - foto

 Ivan Štulajter

narodený 1993, stredný stredový stredopoliar - v širšom kádri výberu reprezentácie Slovenska U19, v súčasnosti je na hosťovaní v klube SK Sigma Olomouc.

 

 

Patrik Gábriš

narodený 1993, brankár - je v základnom kádri reprezentácie Slovenska U19, absolvoval kvalifikačný turnaj U19 v Arménsku.