11.5.2019 Žiar nad Hronom 3 : 2 Jupie

Strelci gólov: Flaška, Paulík

Do Žiaru sme prišli s očakavaním kvality súpera, ktorú predviedol na jeseň u nás doma. Na zápas sme sa dobré pripravovali počas celého týždňa a herne sme od úvodu dominovali. Hrali sme pekný kombinačný futbal, vytvorili sme si par dobrých sľubných príležitosti, no opäť sme zlyhali v tom najdôležitejšom – vo finálne fáza – zakončenie. Napokon veľmi krásnu akciu sme predviedli po pravom krídle a ta už skončila gólom zásluhou kapitána Flašku. Čo sme nechceli boli inkasovať do polčasu. Stal sa však presný opak a v priebehu 2 minút, sme inkasovali dvakrát, raz po krídelnej akcii súpera a raz nestačím tečom múru z priameho kopu.

V druhom polčase sme si boli vedomý našej dobre hry, a preto sme sa rozhodli nič nemeniť a neustále pokračovať v bojovnom a dobrom výkone. Výsledkom toho bol krásny gól s kopačky Paulíka, ktorý vyrovnal na 2:2. V hre sme stále porkačovali vytvorili sme si ďalšie príležitosti, ktoré však opäť stroskotali v koncovke. Napokon sa potvrdilo pravidlo, nedáš dostaneš a v 79. minúte rozhodol súper z rohového kopu hlavičkou stópera na 3:2.

Výsledok určite mrzí, no môže nás tešiť výborný výkon našich chlapcov. Do konca súťaže sú ešte dôležité zápasy, v ktorých budeme potrebovať pokračovať v takto nastolenom trende.