24.3.2016 FK Dukla Banská Bystrica 0 : 2 Jupie

Strelci gólov: Bobrovský, Suja

Komentár trénera:

Do zápasu sme vstúpili s veľkým rešpektom. Na ihrisku vládlo veľké napätie, ktoré hráčom doslova zväzovalo nohy hlavne pri práci s loptou. Produkovali sme extrémne množstvo jednoduchých chýb. Nedaril sa nám absolútne rýchly prechod do útoku, a nedokázali sme viackrát po sebe zakombinovať. Prvý dotyk s loptou, sme mali veľmi zlý, a dobre pohybujúci sa domáci nám veľmi jednoducho odoberali pri  loptu. Sústredili sme sa viac na nezmyselné vybíjanie v osobných súbojoch, do ktorých sme prichádzali veľmi neskoro, a často sme to naprávali, len za pomoci faulov. Zmenu v hernom prejave priniesla výmena hrotových hráčov. Podarilo sa nám tesne pred polčasom skórovať, čo bolo veľmi dôležité do priebehu zápasu.

Do druhého polčasu, sme po pohovore v kabíne vstúpili sústrednejšie. Darilo sa nám vyhrávať osobné súboje, a postupom času sa ukludnila  rozohrávka, a začali sme si na ihrisku viac dovoľovať, smerom k súperovej bráne. Sebavedomie hráčov a herný prejav ešte vzrástol po našom druhom góle. Ku koncu zápasu, sme sa viac sústredili na udržanie výsledku, na úkor kvalitnejšej, hry, čo sa nám, nemusí, v nasledujúcich zápasoch vyplatiť. Vyzdvihnúť treba hlavne hru v defenzíve, ktorá až na drobné zaváhania, zápas celkom dobre zvládla.

Zápas hodnotíme pozitívne, aj, keď treba povedať, že to bol určite náš najslabší výkon , ktorým sme sa doteraz prezentovali v jarnej časti. Naopak vyzdvihnúť treba obetavosť a bojovnosť hráčov, ktorá v zápase nahradila absentujúcu kvalitu hry v poli. Hráčom treba poďakovať, aj za splnenie taktických pokynov.  Veríme, že v nasledujúcom zápase stúpne kvalita našej hry, a mužstvo sa bude prezentovať lepším dojmom v útočnej fáze, lebo na to potenciál určite má!!!!

Hodnotenie zápasu