3.4.2016 FK LAFC Lučenec 2 : 4 Jupie

Strelci gólov: Samson 2, Vološin, Fehér

Úvod zápasu bol opatrný z obidvoch strán. V našom prípade to bolo celkom pochopiteľné, keďže sa jednalo o prvý majstrovský zápas zatiaľ, čo súper hral už svoj druhý.
Skóre zápasu otvorilo naše družstvo, keď po pekne krídelnej akcii a centri do pokutového územia z voleja skóroval Samson – 0:1. Neprešla však skoro ani minúta a z následnej rozohrávky súpera sme inkasovali, keď po kolmej prihrávke a zlom bránení nášho krajného obrancu bolo vyrovnané – 1:1. Po rýchlom góle sme ostali zaskočení a kopili chyby v obrane a v strede poľa. Jednu z chýb využili domáci, keď sa dostali za našu obranu a po súboji útočníka s brankárom Rajnohom sa pískala diskutabilná penalta. Hráč domácich ju premenil a tak sme razom prehrávali – 2:1. Po inkasovanom góle sa však chlapci psychicky nezložili, práve naopak, snažili sa skóre zápasu vyrovnať, čo sa im aj podarilo tesne pred polčasovým hvizdom, keď po centri do šestnástky súpera a dôraze našich hráčov sa k lopte dostal opäť Samson a tesnej blízkosti vyrovnal – 2:2. V druhom polčase bola hra opäť opatrná z obidvoch strán, šancí bolo málo a videli sme množstvo nepresných prihrávok. Nebezpečenstvo tak hrozilo iba zo štandardných situácií. V 77. minúte, od postrannej čiary, zahrával Marko priamy kop, ktorým našiel Fehéra, ktorý opečiatkoval brvno súperovej brány. Po následnom odraze a vyhratom hlavičkovom súboji už poslal loptu do siete Vološín – 2:3. O dve minúty neskôr, po chybe veľkej brankára domácich, pohodlne skóroval Fehér – 2:4. Chlapci sa po tomto góle ukľudnili a výsledok si do konca zápasu ustrážili. Pochvalu si zaslúži celé družstvo za dôraz a nasadenie v celom zápase a hlavne kvôli chuti a odhodlaní vyhrať tento zápas, čo sa nám aj podarilo a tak odnášame z Lučenca cenné 3 body.