19.10.2016 FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0 : 2 Jupie

Strelci gólov: Samson, Nagy

Po nepriaznivých vplyvoch počasia a odloženia zápasu sme zápas sa odohrali na umelej tráve. Začal sa dosť netradične, keď už v 1. sekunde zápasu dostal Krnáč žltú kartu za nevhodnú výstroj hráča. Táto situácia chalanov nerozhodila a sústredili sa na výkon v zápase. Už v 5. minúte zápasu sa po centri Marka, po prvýkrát v sezóne, gólovo presadil Samson – 0:1. Gól nám pomohol, vytvárali sme si ďalšie príležitosti na skórovanie, no v gól sa nám do polčasu nepodarilo premeniť ani jednu. Súper hrozil najmä po kombináciách v krajných vertikálach, ktoré sme však dokázali eliminovať. Polčas sme tak vyhrali 0:1. prevažná časť  druhého polčasu sa niesla v duchu toho prvého, keď sme opäť nedokázali premeniť niekoľko dobrých šancí, na čo trpíme počas celej jesennej časti. Súper nebol príliš nebezpečný, bolo však potrebné dávať si pozor na protiútoky. „Vykúpenie“ v podobe gólu do sieti domácich prišla až v 81. minúte, keď sa konečne presadil Nagy – 0:2. Skóre sa do konca zápasu nezmenilo. Zo Žiaru si tak vezieme dôležité víťazstvo.