29.5.2016 FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0 : 1 Jupie

Strelci gólov: Studený

Od prvej minúty zápasu sme boli aktívnejším mužstvom než domáci. Snažili sme sa však často krát nakopávať loptu smerom dopredu, čím sme museli absolvovať množstvo osobných a bežeckých súbojov, ktoré nás stáli množstvo síl. Súper hrozil hlavne z brejkových situácií a našich nepresností v rozohrávke, ktoré spôsoboval nerovný terén. Vývoj prvého polčasu jasne predznamenal, že zápas rozhodne ten, komu sa podarí ako prvému skórovať. Do druhého polčasu sme nastupovali s tým vedomím, že ak spresníme rozohrávku, nebudeme zbytočne lopty nakopávať a  snažiť sa loptu individuálne  zdĺhavo vyvážať, tak šance prídu a my musíme byť úspešní. A hneď úvod druhého polčasu nám vyšiel priam ukážkovo, keď sme výborne zakombinovali v strede ihriska a následná kolmica od Bálinta našla výborne nabehnutého Studeného, ktorý sa zoči voči domácemu brankárovi nepomýlil a poslal nás do jednogólového vedenia. Gól nás upokojil, čo bolo vidieť v ďalších minútach zápasu kedy sme si hlavne v krídelných priestoroch omnoho viac dovolili a dostali tak súpera pod väčší tlak. Škoda len, že sme súpera nedokázali definitívne zlomiť druhým gólom. Avšak nepresná koncovka v závere zápasu nás už mrzieť nemusela, keďže sme súpera do výraznej gólovej príležitosti nepustili a zaslúžene tak zvíťazili 1:0.