29.5.2016 FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2 : 1 Jupie

Strelci gólov: Marko

Zápas sa hral na veľmi ťažkom teréne. Po niekoľkých dňoch sucha a zrejme nedostatku vody v Žiari nad Hronom, pociťovali chlapci po svojimi nohami tvrdosť vyschnutej zeme. Tomu zodpovedala aj kvalita zápasu. V 1. polčase, chudobnom na gólové príležitosti, sme si vypracovali iba dve dobré šance, no premeniť v gól sa nám ich nepodarilo. Začiatok druhého polčasu bol veľmi podobný tomu prvému, avšak vďaka osobným chybám na jednej, či druhej strane, videli sme viac možností zmeniť bezgólové skóre zápasu. To sa však aj zmenilo a to v 68. minúte po chybnej rozohrávke, rýchlom protiútoku a dorazenej lopte sme prehrávali – 1:0. Inkasovaný gól nás viac-menej povzbudil a keď sa súper stiahol na vlastnú polovicu, začali sme mať častejšie loptu na svojich kopačkách. Po niekoľkých neúspešných kombináciách, či strelách sa nám v 79. minúte podarila narážačka stredom ihriska, kde sa Marko sám rútil na bránu súpera. Namiesto priamej strely zvolil kľučku na brankára, ktorý ho v snahe zabrániť gólu fauloval. Po tomto zákroku bola nariadená penalta a nesprávne udelená len žltá karta pre brankára domácich, ktorý mal byť podľa pravidiel vylúčený. Nariadený pokutový kop, sám faulovaný premenil – 1:1. Po vyrovnávajúcom góle, sa hra prelievala z jeden strany na druhú, každé družstvo chcelo vyhrať. V 88. minúte, pri zlom bránení štandardnej situácie, sa v rohu šestnástky dostal osamotený hráč k lopte a krížnou strelou poslal domácich do vedenia – 2:1. Do konca zápasu sa nám už nepodarilo zvrátiť nepriaznivé skóre a tak sme prehrali s Pohroním 2:1.