27.4.2016 Jupie 1 : 4 MFK Ružomberok

Strelci gólov: Eliaš (vlastný)

Zápas proti vedúcemu celku tabuľky sme začali veľmi nesmelo a ustráchane. S príliš veľkým rešpektom sme súperovi ponúkali šance hneď od úvodu, najmä po rýchlych stratách lôpt na našej polovici ihriska. Výsledkom bol inkasovaný gól už v 11. minúte zápasu zo štandardnej situácie. Nepoučili sme sa a svoju hru sme nezlepšili, takže zákonite prišiel ďalší trest – gól na 0:2. Po tomto góle a zvýšenom hlase od trénerov na lavičke sa chlapci osmelili. Začali kombinovať, zbytočne nestrácali ľahké lopty a do polčasu sme dokonca mohli aj vyrovnať. Zníženie mohlo prísť po peknej kombinačnej akcii z pravej strany a následnej prihrávke do pokutového územia, avšak Samsonovi lopta pred súperovým brankárom odskočila a nezakončil podľa svojich predstáv. V druhej šanci sa ocitol opäť Samson, keď mu loptu medzi obrancov posunul Blaško, ale zoči-voči brankárovi Ružomberka opäť neuspel, takže po polčase sme prehrávali 0:2. Hra v 2. polčase bola vyrovnaná s malým počtom šancí na obidvoch stranách. Do ojedinelej šance sa dostal Sedláček, no brankár hostí opäť podržal a z následnej dorážky trafil súperovho hráča Marko. Táto príležitosť, ale aj šance z prvého polčasu nás mohli mrzieť, pretože po nedorozumení obrany s brankárom Rajnohom sme opäť pykali – 0:3. O päť minút neskôr, po peknej kombinácii, sme dostali aj štvrtý gól a vyzeralo to, že zopakujeme výsledok z jesennej časti. Chalani sa psychicky nezložili, behali a bojovali ďalej. Súperovi sme už nedovolili streliť ďalšie góly, naopak po priamočiarej kombinácii na pravej strane ihriska výborne pre bránu odcentroval Praženica a obranca hostí Eliaš si dal vlastný gól – 1:4. Viac gólov v zápase už nepadlo, takže sme prehrali rozdielom 3 gólov, čo však neodráža výkon, ktorí podali chlapci na ihrisku. S výnimkou prvých dvadsiatich minút zápasu, hrali veľmi dobre, nešetrili sa a dávali zo seba maximum. Samozrejme, mrzia nás nepremenené šance a rýchle manko 0:2, ale je potrebné uznať kvality súpera, ktorý naše zaváhania využil a pri našich šanciach ich podržal brankár.