23.4.2016 Jupie 1 : 1 MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Strelci gólov: Žilík

Úvod zápasu (10-15 min.) patril hosťom, ktorí boli aktívnejší, lepšie kombinovali, nezbavovali sa lopty. Po tomto časovom úseku hry sme začali preberať iniciatívu my.  Zo zvýšenej aktivity vznikali samozrejme šance a štandardné situácie, ktoré sa nám však nedarilo pretaviť do gólu. Až v 25 min.  nás poslal do vedenia Žilík, potom čo si loptu prebral a naviedol na stred 16ky, odkiaľ namieril presne po zemi k prvej žrdi.  V nasledujúcich minútach sme mohli skóre navýšiť, ale Žilík najskôr z hranice päťky netrafil hlavou bránu, následne nepremenil tvárou v tvár brankárovi  a potom nás hlavný rozhodca obral o jasný pokutový kop. Hostia zahrozili opäť až v závere polčasu, keď po krídelnej akcií sa dostal k lopte v 16ke hosťujúci hráč a len brankár Sršeň sa postaral o to, že sme po polčase viedli 1:0. Vedeli sme, že druhý polčas bude ešte náročnejší a ak chceme pomýšľať na body musíme podať viac než len 100% výkon. Musím chlapcov pochváliť za bojovnosť, ktorú odvádzali v celom zápase a rovnako tak sa nešetrili ani v druhom polčase. Avšak, hosťom sa podaril výborný protiútok, keď dlhá lopta prepadla za nášho obrancu, k nej sa dostal rýchlonohý hráč hostí, ktorý sa dostal až do zakončenia a strelou na vzdialenejšiu žrď vyrovnával na 1:1. Opäť ale musím pochváliť aj brankára Sršňa, ktorý výborne zmenšil strelecký uhol a strelu aj vyrážal, avšak možno chýbalo kus futbalového šťastia aby loptu vyrazil až na žrď. Po góle sme sa nezatiahli, naopak snažili sme sa pridať ďalší gól, ktorým by sme súpera a aj zápas zlomili v náš prospech. Najbližšie k tomu mal v závere zápasu striedajúci Adamov, ktorý nádherne trafil z hranice 16ky na vzdialenejšiu žrď, lenže výborným zákrokom sa prezentoval aj brankár hostí. Zápas tak skončil remízou. Môžu nás mrzieť zahodené gólové šance z prvého polčasu.