23.4.2016 Jupie 1 : 3 MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Strelci gólov: Blaško

Inkasovaný gól už v 2. minúte zápasu sa nedá nazvať inak ako „prespatým“ úvodom, slabou koncentráciou hneď od začiatku zápasu, či možno aj smolou, keďže sa súper presadil nechytateľnou strelou po skrumáži pred našou bránou – 0:1. Rýchly gól nás zaskočil natoľko, že sa nám v ďalších minútach nedarila kombinácia, kazili sme jednoduché prihrávky, niekedy sme mali dokonca spracovať loptu. Výsledkom takejto hry z našej strany bol druhý gól súpera v 31. minúte – 0:2. Do polčasovej prestávky sme chvalabohu už neinkasovali a tak bol čas v kabíne hráčov ukľudniť a povzbudiť ich k zlepšeniu hry. Naše slová, ako sa hovorí, padli na úrodnú pôdu a chalani vstúpili do 2. polčasu oveľa lepšie ako do toho prvého. Boli súperovi minimálne vyrovnaní. S dobrou hrou a presnými prihrávkami sme sa po kombinácií predovšetkým stredových hráčov dostávali do zakončenia. V 57. minúte sme si vypracovali konečne aj gólovú príležitosť, keď sa presadil Blaško a znížil stav na 1:2. Ďalšie minúty bola hra vyrovnaná, šance sa striedali na obidvoch stranách. V 69. minúte si však po rohovom kope hostí, naši obrancovia zle obsadili protihráčov a jeden z nich bez problémov skóroval hlavou – 1:3. Týmto gólom sme opäť znervózneli a mali sme problémy presadiť sa v útočnej fáze hry. Družstvo Mikuláša sa umne stiahlo na svoju polovicu ihriska a konsolidovanou obranou si výsledok postrážilo do konca zápasu.