27.8.2016 Jupie 2 : 2 MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Strelci gólov: Žilík 2

Prvý domáci zápas sme začali s chuťou a veľmi aktívne smerom dopredu. Už v 10. minúte mal obrovskú príležitosť Žilík, keď sa po vybojovanej lopte od Hlavatého ocitol sám pred brankárom hostí, ktorý však jeho strelu zlikvidoval. O štyri minúty sa však už skóre menilo, keď opäť v konfrontácii týchto dvoch hráčov, bol úspešnejší Žilík a zabezpečil nám vedenie v zápase – 1:0. Dlho sme sa však netešili, pretože o 7 minút neskôr už bolo vyrovnané, keď po zbytočnej strate lopty v strede ihriska a následnom zlom bránení sa súper dostal peknou kombináciou k našej bráne a pohodlne skóroval – 1:1. Potom sme sa k slovu dostali opäť my, ale vytvorené šance zostali nepremenené. Rovnako tak sme odolali aj súperovým šanciam, takže sa skóre zápasu dlhší čas nemenilo. Zmenilo sa až v 43. minúte, keď po veľkej chybe Krnáča, ktorý poslal zlú „malú domov“ brankárovi, sa k lopte dostal útočník Liptákov a pohodlne ponúknutú šancu premenil – 1:2. Všetko vyzeralo tak, že po prvých 45 minútach budeme prehrávať, no chalani ešte zabojovali a po autovom vhadzovaní a predĺžení lopty Samsonom hlavou skóroval opäť Žilík – 2:2. Do druhé polčasu sme išli s chuťou a odhodlaním tento zápas vyhrať. Na ihrisku robili chlapci všetko tak ako sme si v polčasovej prestávke povedali, ale problém nastal v premieňaní vytvorených gólových príležitostí. Po nepremenených šanciach Žilíka, Studeného, Nagyho či Bartka sa skóre zápasu od polčasu nezmenilo, čo nás po zápase všetkých mrzelo, pretože sme to vnímalo ako stratu dvoch bodov. Chalanom patrí pochvala za predvedenú hru, mrzia však nestrelené góly.