5.6.2016 Jupie 2 : 1 MŠK Kysucké Nové Mesto

Strelci gólov: Dobrota, Samson

Zápas bol veľmi vyrovnaný počas celých deväťdesiatich minút. V 1. polčase sa striedali šance na obidvoch stranách. Od pekného futbalu to však malo veľmi ďaleko, pretože súper len nakopával lopty a tvrdou hrou nám nedovolil hrať kombinačne. Prispôsobili sme sa a tým sme prestali aj robiť veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. Chybou tesne pred polčasom, sme darovali súperovi gól, takže sme v prestávke prehrávali 0:1. Chalani znervózneli a tak v šatni bolo potrebné ich znovu namotivovať a presvedčiť, že tento zápas sa dá stále vyhrať, len musia viac bojovať a svedomito plniť stanovené úlohy. Chlapci si to uvedomili a výsledok sa dostavil takmer okamžite. Už v 2. minúte 2. polčasu bol v pokutovom území faulovaný Samson a z následne nariadenej penalty sa nemýlil Dobrota – 1:1. Toto bol moment, ktorý nás nakopol. Chceli sme tento zápas vyhrať ešte viac, čo bolo citeľné aj z nášho nasadenia. Súpera sme zatlačili a už o päť minút neskôr po rohovom kope, trafil krásne z voleja Samson – 2:1. Po tomto góle prišlo ešte niekoľko príležitostí, ktoré sme však nedokázali využiť. Sily ubúdali a tak náš tlak postupne upadal a začali sme sa sústrediť viac na dobrú obrannú hru s rýchlymi protiútokmi. Súper nás niekoľko krát zatlačil pred vlastnú šestnástku. Jeho tlak sme však ustáli. Pri nebezpečnej situácii zaváňajúcej gólom v našej sieti sa vyznamenal Mišiak, ktorý loptu letiacu do brány vyhlavičkoval na rohový kop. Výsledok sme si postrážili a získali sme cenné 3 body s ďalším družstvom, ktorý sa nachádza v tabuľke nad nami. Chalanov treba opäť pochváliť za výborný kolektívny výkon najmä v 2. polčase, kedy dokázali zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúce skóre zápasu.