9.9.2017 MŠK FOMAT Martin 1 : 0 Jupie

Dozápasu sme išli s veľkym odhodlaním a túžbou po bodovom zisku, napriek oklieštenej zostave. Avšak zápas od úvodu naberal iný smer ako sme si predstavovali. Hostia nás prevyšovali predovšetkým v držaní lopty, hoci si v prvom polčase nevytvorli žiadnú veľkú šancu. Hrozili predovšetkým z centrovaných lôpt z krídelných priestorov alebo štandardných situácií, z ktorými si však naša obrana dokázala poradil. Azda najväčšiu šancu prvhé polčasu mali hostia po našej chybe, keď stopér Krnáč prihrával brankárovi Dlugošovi a tomu loptu prešla pod nohou, našťastie ju ešte stihol dobehnúť pred brankovou čiarou. Druhý polčas mal už iný priebeh ako ten prvý. Naši chlapci vycítili šancu predovšetkým po únikov Žilíka, ktorý vytvoril dve krásne príležitosti. Najskôr sa sám dostal po individuálnej akcii do zakončenia no trafil len bočnú sieť. A potom presnou prihrávkou našiel Studeného, ktorý však zoči voči brankárovi neuspel. Ako sa hovorí nedáš dostaneš a to sa aj potvrdilo. Po viacerých fauloch v strede poľa, nasledovala štandardná situácia, z ktorej sme inkasovali gól. Po výborne zahratom kope si lopta nášla hlavu vysokého hráča hosti Tomku a ten rozhodol zápas. Chalani však nezvesili hlavy a snažili sa o vyrovnávajúci gól, ten však neprichádzal. Veľmi peknú akciu opäť vymyslel Žilík, keď krásne uvoľnil Škrečka, no ten trafil len brankára. Záver zápasu sa prelínal z jednej strany na druhú. Ešte v 90. minúte sme zahrávali z dobrej pozície priamy voľný kop, no ani ten nám nepriniesol vyrovnávajúci gól. Zápas tak skončil 1:0 v prospech domácich.