1.6.2016 MŠK Námestovo 0 : 5 Jupie

Strelci gólov: Vinarčík 2, Marchuk 2, Samson

Zápas sa hral v týždni a tak sme nemohli počítať so všetkými hráčmi. Zo základnej zostavy vypadol Markovič, ktorého nahradil mladý Kučera. A nahradil ho veľmi dobre. Začni však do začiatku. Už od úvodného hvizdu rozhodcu bolo na každom hráčovi, od brankára až po útočníka, vidieť odhodlanie a chuť zvíťaziť nad silným protivníkom. Všetko, čo sme si pred zápasom v šatni povedali, chlapci plnili na ihrisku do bodky. Jednoduchou, ale účelnou kombináciou s rýchlym prechodom z vlastnej polovice, sme sa dostali po centri z ľavej strany k zakončeniu, ktoré Sedláček v ťažkej pozícii neusmernil do brány, Vinarčík však áno a od 5. minúty sme vyhrávali 0:1. Naša výborná hra v obrannej aj útočnej fáze hry pokračovala ďalej, a v 16. minúte po rýchlo rozohranej štandardnej situácii zvyšoval presnou strelou z poza pokutového územia Marchuk – 0:2. To z našej strany nebolo všetko a v 30. minúte sa opäť menilo skóre zápasu, keď sa z priameho kopu presadil dvojgólový hrdina zápasu Marchuk – 0:3. Po vynikajúcom začiatku a vedení o tri góly, sa hra ukľudnila, zamerali sme sa na dobrú defenzívnu hru s minimom chýb a polčasové vedenie si ustrážili. Po prestávke sme išli do 2. polčasu s vedomím, že tento zápas už nemôžeme pokaziť, pokiaľ budeme hrať rovnako dôrazne a poctivo ako ten prvý. Hneď na začiatku nám k tomu pomohla druhá žltá, resp. červená karta pre domáceho hráča a hrali sme o jedného viac. Chalanom to dodalo ešte viac odvahy a sebavedomia. Výhodu o jedného hráča sme dokázali hneď aj zužitkovať, keď v 54. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Vinarčík – 0:4. Vo zvyšku zápasu sme umne držali loptu na svojich kopačkách, zbytočne sa nezbavovali lôpt a trpezlivo čakali na vhodnú možnosť pre vytvorenie si gólovej príležitosti. Niekoľko takých sa nám aj podarilo, avšak bez gólového efektu. Gólom sa skončila až situácia z 86. minúty, kedy Sedláček po krásnej kombinácii stredom domácej obrany a následným individuálnym prienikom daroval gól Samsonovi – 0:5. Zápas sme zvládli po každej stránke veľmi dobre. Každý si plnil svoje úlohy, nikto nezaostával za očakávaním. Nula v kolónke inkasovaných gólov ako aj 5 vstrelených hovorí o výbornom kolektívnom výkone na každej hráčskej funkcii smerom dopredu, ale aj dozadu. Z pohľadu trénera hodnotím tento zápas ako najlepší z pomedzi všetkých. Ťažko vyhodnotiť najlepšieho hráča zápasu, pretože každý prispel k výhre rovnakým dielom. Vyzdvihol by som maximálne výkon mladšieho dorastenca Lukáša Kučeru, ktorý odohral skutočne výborný premiérový zápas za starší dorast. Taktiež sa skvele ukázal ďalší mladší hráč Kristián Mišiak.