20.4.2019 Námestovo 2 : 3 Jupie

Strelci gólov: Sršeň, Škrečko, Paulík

Tzv. zápas o 6 bodov sme hrali na ihrisku súpera v Námestove. Úvod stretnutia z našej strany nebol dobrý – báli sme sa hrať s loptou, strácali sme veľa lôpt v strede poľa, a dovolili sme súperovi hrať ich hru, čo výsledkom bol aj inkasovaný gól. Od tohto gólu sa hra vyrovnala avšak viacerými šancami hrozili domáci. Až v 41. minúte prišlo výkupenie z našej strany po faule na Paulíka, zahrával pokutový kop Sršeň a ten vyrovnal. To bol dôležitý okamih zápasu a dodal všetkym sebadôveru a bol to správny impulz do ďalšej časti.

V druhom polčase sme hrali aktívnejšie, súpera sme napádali a nedali sme mu priestor na ihrisku. Výsledkom aktivity bol gól v podaní Škrečka, po krásne individuálnej akcii. Aktivita z našej strany neprestávali a vytvorili sme si viacero dobrých príležitostí. 77. minúte sme zvýšili nás nadskok na 3:1, autorom gólu bol Flaška. Kvalitu súpera sme však pocíťovali celý zápas, no po strelonom góle na 3:1, jeho tlak a útočná sila vzrástla. Námestovci si vytvorili viacero dobrých príležitosti, hrozili predovšetkým z centrovaných lôpt a jedna sa dokonca ujala a znížili na 2:3. Domáci hráči ďalej bojovali aspoň o cenný bod, nie raz lopta skákala na našej brankovej čiare, avšak obetavosť a tímov duch naších chlapcov nás držal stále vo vedení. Výsledok sme už udržali a priniesli sme si 3 dôležité body z Oravy.

Výsledok a body sú dôležité, ale dnešný výkon hodnotím ako jeden z najlepších, ktorí chalani kedy podali. Hýrili aktivitou, chcením, obetavosťou a boli zapálení pre víťazstvo. Musíme však ešte tieto body a kvalitu potvrdiť aj v ďalšej fáze súťaže.